1 Ağustos 2014 Cuma

Çakmalaştıramadıklarımızdan mısın?!Geçenlerde her konuda az çok bilgi sahibi, güvendiğim bi arkadaşıma, kaliteli çanta satan bi yer biliyo mu diye sorduydum. Sağolsun hemen iştahla anlatmaya başladı. İşte bilmem hangi hanın içinde bi çantacı varmış da, müthiş kaliteli çantalar satıyomuş. Milyarlık marka
çantaların modelini gösteriyomuşsun, aynısını birebir yapıyomuş, hemi de 250 Yetaaleeye!! Düşünseymişim bi, nekkaaa avantajlı oluyomuş. Hatta hemen kolundakini de gösterdi, hakkatten kaliteli görünüyo, kendisine de pek bi yakışıyo, amma velaakin o önündeki kocca marka amblemi yok mu, çıçıp batırıyo bana göre kaliteyi de, görüntüyü de.

Tabi arkadaşım ne bilsin, benim bu konuda acık takıntılı, çift şekerli olduğumu... Yaw kardeşim, ben pazarda bile çok beğendiğim bi şey olsun, ayılıp bayılayım güzelliğine, aşık olayım hatta, kendimden geçeyim bi de üstüne, bütün büyü, üstündeki o eciş bücüş yazıyı görene kadar. O yazıyı gördüğüm an aşk meşk, hepsi yalan olur bende. Sırf üstünde modibos, börşka neyin yazıyo diye, hiç gözünün ve gözümün yaşına bakmam, bırakırım onu mobidos meraklısıgillere. Aslının da çakmasının da meraklısı diilim? Sadece kaliteli, kendime yakışan şeyler almak derdindeyim nacizane. O marka şeysiyle adam olmayacağımın gayet de bilincindeyim. O yazı benim totomda olmadan da 'hamdolsun' güzelim, değerliyim, iyiyim ben böylecene. Hamdolsun yalnızzz... ;)

Tamam, benimki de hafif yollu tersine bi tür takıntı olabilir, itiraf edeyim usul usul. :) Kendi derdime çare bulurum bulmasına, gider herhangi başka bi zevkli, kaliteli bişey bulur, alırım. Fekaaat, sizin derdiniz pek vahim zannımca. Abicim insan sırf bilmem ne markanın pantolonu, elbisesi diye alır mı yahu bişeyi? Gider olur olmaz yerlerde, kedi yavrusunu kaybetse bulamayacağı, alt alta, üst üste ucuube tükkanlarda o markanın 'ihraç fazlası' ürünlerini ucuza almak için bu kadan mesai harcar, eşelenir mi ayol? Noluyo o markayı totona geçirince? Değerin mi artıyo? 5 paralıkken, 100 paralık maymın mı olıysın hafızzz?!


Hadi markanın aslını giyenlerin bi ihtimal kalite kaygısıyla tercih ettiğini düşünelim de, çakmasını giyenlere ne demeli? Niye ille de belli markaların adının geçmesini ister ki insan giydiğinde, taktığında? Çakmasını bulmak içun çendinu paraliyan pek sevkilu kardeşum, haçan aslında değer kazanmaya çalışırken, ya da amaç her neyuse işte, onu yaparuken, ironik bi şekilde değer kaybettiğinu farketmez misun? İyi bi halt işlediğinu sanar iken, aslında çakmalaştırılancillere dönüştiğunu cöremiy misun a kızanım, evlatciğuumm?! 

**********************

Not: Paylaşımları lütfen copy/paste ile değil, alttaki butonları kullanarak yapalım. :) 

Blogtaki yazıların tüm hakları Mimikli Böcek yazarına aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılması, kopyalanması veya yayınlanması 5846 sayılı FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNU'na göre yasaktır!

4 yorum:

 1. Sadece çantalar değil, insanlar da cakma.. Arkadasliklar da... Üzgünüm ama gerçek. :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hmmm.. Çok pesimist bi yaklaşım olmuş şimdi bu. Ama gerçeklik payı da yok değil hani. Malesef öyle Nar Çiçeği... Ama işin güzel tarafı, hakiki arkadaşlıklar da var. ;)

   Sil
 2. Ha ha ha, tişörtlerde de sinir olurum koskocaman marka yazılmasına, Allahım ayaklı reklam şeysi miyim ben:-) Bir de üzerinde devasa surat falan olan tişörtlere sinir olurum ama onun şimdi konumuzla alâkası yok:-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen tişört vs. de de rahatsız edici. Ama işte, insanın içi boş olunca, dışına böyle süsler, etiketler neyin koydu mu, tam oluyo, dopdoluveriyo demek... ;) Hoşgeldin bu arada... :)

   Sil

Eee, yorum yok mu? Hiç mi yok?! :(